Salep uyku kaçırır mı?

Oluşturulma Tarihi: Aralık 28, 2018

Kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan salep sağlık için faydalı içecekler arasındadır. Kışın soğuk havalarda kimsenin reddedemeyeceği üzeri tarçınlı salep içinizi ısıtacaktır. Salep orkide ailesinin birçok türünün yumru halinde bulunan köklerinden oluşur. Yumruların dövülmesiyle ortaya çıkan tozdan salep oluşur.

Salebin Etkileri

Salep tıpta da kullanılan bir bitkidir. Süt ile hazırlandığı için güçlü bir protein ve kalsiyum kaynağıdır. Salep öksürüğün azalmasında da etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirip boğaz ağrısına ve göğüsün yumuşamasına iyi olur. Salep tarçınla birlikte tüketildiği zaman sağlığa faydası da artmaktadır. Tarçın kan şekerini kontrol altına alabildiği için ortaya çıkan tatlı krizlerini engeller. Bu nedenle de evde hazırlanan salep ile aç kalmadan da kilo verilebilir.

Salep ve tarçın ara öğünlerde tüketilebilir. Salep uyku kaçırır mı? Hayır kaçırmaz. Salep sütle hazırlandığı ve sütte insanı rahatlattığı için salep in uykuya olumlu etkileri olabilir. Salep su ile ya da sütle pişirildiği zaman koyulaşıp yoğun bir kıvam alır ve bağırsakları adeta süngerle temizlenmiş gibi temizler. Besin kalıntılarını ve toksinleri temizler. Kabızlığa da iyi gelebilmektedir.

Bu sayfada yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu içerik asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.