1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Göz kapağı düşüklüğü için hangi doktora gidilir?

Göz kapağı düşüklüğü için hangi doktora gidilir?
+ - 0

Göz kapağı düşüklüğü estetik bir sorun gibi görülse de bu durum bazı zamanlarda çeşitli beyin ve sinirleri etkileyen önemli hastalıklardan da kaynaklanabilir. Göz kapağının olması gerekenden çok daha düşük seviyede olması durumuna pitoz denir. Bu problem gözün tamamen de kapanmasına neden olabilir. Göz kapağı düşüklüğü çok çeşitli nedenlerden dolayı olmaktadır.

Göz kapağı düşüklüğüne göz kapağını kaldıran kasın gücünün azalması neden olabilmektedir. Bu rahatsızlıkta hastalar göz kapaklarını açmakta zorlanır. Sinir kas kısmını etkileyen hatalıklar da göz kapağı düşüklüğüne neden olmaktadır. Bu rahatsızlıkta göz kapağı gün içerisinde daha da düşmektedir. Göz kapağı kaldırmaya yarayan sinirlerin bozukluğu da göz kapağı düşüklüğüne neden olmaktadır. Göz kapağındaki üçüncü sinir göz kapağını kaldırmayı sağlamaktadır. Bu sinirdeki sorun göz kapağı düşüklüğüne neden olmaktadır.

Mekanik sebeplerden dolayı göz kapağı düşüklüğü yaşanmaktadır. Tümör, ödem veya enfeksiyon gibi nedenler göz kapağı düşüklüğüne neden olmaktadır. Bu gibi sebepler ortadan kalktığı zaman göz kapağı tekrar eski haline gelmektedir. Göz kapağı düşüklüğü problemini yaşayan kişi göz bölümünden randevu alarak muayene olabilir.

Yorum Yap