Ağda neyden yapılır?

Oluşturulma Tarihi: Aralık 27, 2018

Genel olarak kadınların istenmeyen tüylerini kökten aldıkları yapışkan sıvıya ağda denilir. Ağda üretimi yapımında içinde yer alan ana madde çam ağacının reçinesidir. Reçine, bitkisel maddeler, bal mumu ve yağ karıştırılarak sir ağda elde edilmektedir. Ağda vücudun tüylü olan tüm bölgelerinde kullanılabilmektedir. Ancak uygulama yapılacak bölgeye göre hazırlanan ağdalar tercih edilmelidir.
Komple iki bacak ve kollar geniz ve düz yüzey olan bölgeler olduğu için kartuş ağda kullanılmalıdır. Oyuntusu çok olan sırt, koltuk altı, bikini bölgesi ve yüz için konserve ağda tercih edilmelidir. Doğru bölgeye doğru ağda kullanıldığı zaman ağda kişiye zannedildiğinden daha az acı verir. Tabi acı hissi kadınların özel durumları ile de alakalıdır. Yani uygun olan ağda zamanı regl döneminden 1 hafta sonrasıdır.
Modernleşen zaman diliminde erkeklerde ağda kullanmaya başlamıştır. Çünkü ağda yapılan bölge daha pürüzsüz ve daha saydam görüntüye ulaşır. Ayrıca doğal ürünler olduğu için zararsızdır. Kıl dönmesi ve batıkları azaltır. Şekerden yapılmadığı için kıl köklerini beslemez. Düzenli ağda kullanıldığında kılları ve kıl köklerini zayıflatır, azaltır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.