1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sanihydro (SFA Turkey Pompa)


+ - 0

SFA Sanihydro, yeni unvanıyla SFA Turkey Pompa Fransa merkezli SFA Group‘un Türkiye şubesidir. Gidere uzak yerlere tuvalet, lavabo, duş, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi kurmaya yarayan öğütücülü veya öğütücüsüz pompalar sunar.

WC Öğütücüler

Klozet arkası kapalı hazneli pompa, tuvalet atık su ğompası, wc pompa, öğütücülü pompa diye tabir edilen bu pompalar gidere uzak yerlere tuvalet kurmaya olanak sağlamaktadır. Ürün modeline göre değişen giriş sayısı mevcuttur. Kimi ürünlerde klozetin yanı sıra lavabo, duş veya çamaşır makinesi de bağlanabilmektedir.

SANIFLO

Sadece 1 klozet bağlanabilir, Ev tipi üründür ve dikey 4 metre tahliye eder.

SANITOP

Klozetin yanı sıra üstünde yer alan 40/50mm’lik giriş sayesinde lavabo da bağlanabilir. Dikey 5 metre tahliye etmektedir.

SANIPRO XR

Klozet girişi haricinde 3 girişi vardır. Dikey 5 metre tahliye eder.

SANIPRO XR‘ye klozet dışında lavabo, duş ve çamaşır makinesi bağlanabilir.

SANIPACK

Klozet giriş yönü hariç diğer özellikleri SANIPRO XR ile aynıdır. Asma klozetler için tasarlanmıştır. SANIPACK‘te 100mm’lik giriş cihazın yan tarafındadır.

SANIPACK‘e asma klozet dışında lavabo, duş ve çamaşır makinesi bağlanabilir.

SANICOMPACT 43

Bu ürün öğütücülü bıçakla donatılmış bir klozettir. Ayrıca lavabo da bağlanabilmektedir, dikey 3 metre tahliye eder. Olumsuz yönü taharet musluğunun olmamasıdır. Bazı taharet musluğu kitli klozet kapakları alınarak bu sorun çözülebilmektedir veya klozet taşı delinerek taharet musluğu takılabilmektedir fakat bu yöntem risklidir. Taş delme sırasında zarar görebilir.

İşyerleri için SANIBEST PRO

SANIBEST PRO yukarıda belirttiğimiz ev tipi ürünlere göre motoru daha güçlüdür. Ev tipi ürünlerde 400W olan motor gücü SANIBEST PRO‘da 1100 W‘tır ve öğütücü sistemi olarak ProX K2 parçalayıcı bıçak bulunmaktadır. Gerek motorunun daha güçlü olması gerekse parçalayıcı bıçak performansı sayesinde tuvalete atılan yabancı cisimlere karşı daha iyi performans sağlar. Sesi diğer ürünlere göre daha fazladır ve ev uygulamalarında kullanılması önerilmez. Dikey 7 metre tahliye edebilir.

WC Öğütücüler Kurulum

Ürün kutusu içinden çıkan kılavuzda kurulum aşama aşama görsellerle anlatılmaktadır. Kurulum sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ise şunlardır:

Çıkış dirseği kullanılmalıdır. İçinde entegre çekvalf olan çıkış dirseği kullanılmaması durumunda cihaz sürekli çalışır ve bir süre sonra motor ısındığı için kendini korumaya alır ve geçici olarak çalışmaz. Bu döngü çok fazla tekrarlanırsa motor hasar görebilir.

WC Öğütücü çıkış dirseği

-İdeal montaj için 32MM U-PVC boru kullanılmalıdır. Bu boruya PVC, havuz borusu da denmektedir.

Manşon diye tabir edilen esnek parça 40/50mm’lik giriş bölümlerinde kullanılmaktadır. Bazı hatalı montajlarda bu parçanın girişte değil de cihazın çıkışında kullanıldığı görülmektedir. Bu durumlarda esnek parça şişmektedir ve zamanla yırtılmakta ve sızıntı yapmaktadır.

Ürünün girişnde kullanılan MANŞON parçası

-Alt Yan girişi olan ürünlerde duş veya yer süzgeci bağlantısı yapıldığında yeterli eğim verilmelidir. Bu ürünlerin emiş gücü yoktur. Hazneye gelecek olan atık su eğimli bir şekilde gelmelidir ve cihazın devreye girme seviyesine ulaşarak cihazı çalıştırmalıdır. SANIPRO XR‘da yeterli eğim için duş teknesi en az 13cm yukarıda olmalıdır.

SANIPRO XR duş teknesi bağlantısının gerekli eğimi

-Çıkış borusuna küresel vana konması önerilir. Arıza durumunda cihaza daha kolay müdahale için cihazın çıkış borusuna vana konması önerilmektedir.

Yabancı cisim atılmamasına özen gösterilmelidir. Özellikle ıslak mendil, bez parçası, paspas ipi gibi yabancı cisimler tuvalete atılmamalıdır. Tuvalet kağıdı öğütebilmektedir.

Pis Su Pompaları

Kapalı hazneli atık su pompası, tezgah altı pis su pompası olarak tabir edilen bu pompalara ürün modeline göre değişmekle birlikte lavabo, duş, mutfak evyesi, çamaşır ve bulaşık makinesi bağlanmaktadır.

SANISHOWER

Bu ürün grubunun en küçük ürünü olan SANISHOWER adından da anlaşılacağı üzere duş bağlanmaktadır. Ayrıca lavabo da bağlanabilir. Dikey 4 metre tahliye etmektedir. Kapasitesini aşacağı için mutfak için kullanılması pek önerilmez.

SANIVITE

4 girişi vardır ve mutfak tazgahının altına yerleştirilebilir. 40/500mm lik bağlantı yapılabilen 4 girişi mevcuttur. Kullanılmayan girişler kapalı kalabilir veya kör tapa ile kapatılabilir. Üst girişleri açmak için kesmek gerekir, alt yan girişler ise açık şekilde gelmekte ve kör tapa ile kapatılaiblmektedir. Kör tapalar kutu içeriğinde mevcuttur. Dikey 5 metre tahliye edebilir ve mutfak giderleri (mutfak evyesi, bulaşık ve çamaşır makinesi) bağlanabilir. Dikey 5 metre tahliye etmektedir.

SANISPEED

Giriş sayısı ve ebatları SANIVITE ile aynıdır fakat sıcağa daha dayanıklıdır ve dikey 7 metre tahliye edebilir. Daha çok işyerleri için tercih edilir.

Pis Su Pompası Kurulum

Ürün kutusu içinden çıkan kılavuzda kurulum aşama aşama görsellerle anlatılmaktadır. Kurulum sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ise şunlardır:

-Çıkış dirseği kullanılmalıdır. İçinde entegre çekvalf olan çıkış dirseği kullanılmaması durumunda cihaz sürekli çalışı ve bir süre sonra motor ısındığı için kendini korumaya alır ve geçici olarak çalışmaz. Bu döngü çok fazla tekrarlanırsa motor hasar görebilir.

SANIVITE çıkış dirseği

-İdeal montaj için 32MM U-PVC boru kullanılmalıdır. Bu boruya PVC, havuz borusu da denmektedir.

Manşon diye tabir edilen esnek parça 40/50mm’lik giriş bölümlerinde kullanılmaktadır. Bazı hatalı montajlarda bu parçanın girişte değil de cihazın çıkışında kullanıldığı görülmektedir. Bu durumlarda esnek parça şişmektedir ve zamanla yırtılmakta ve sızıntı yapmaktadır.

Ürünün girişinde kullanılan manşon parçası

-Alt Yan girişi olan ürünlerde duş veya yer süzgeci bağlantısı yapıldığında yeterli eğim verilmelidir. Bu ürünlerin emiş gücü yoktur. Hazneye gelecek olan atık su eğimli bir şekilde gelmelidir ve cihazın devreye girme seviyesine ulaşarak cihazı çalıştırmalıdır. SANIVITE‘de yeterli eğim için duş teknesi en az 15cm yukarıda olmalıdır. Diğer ürünler için ilgili ürünün kurulum kılavuzuna göz atınız.

SANIVITE duş teknesi mininum yükseklik değeri

-Çıkış borusuna küresel vana konması önerilir. Arıza durumunda cihaza daha kolay müdahale için cihazın çıkış borusuna vana konması önerilmektedir.


Başka markaların benze ürün modelleri aşağdıa listelenmiştir.

Dab baymak Genix 110, Genix 130, Genix vt 010, Genix vt 030, Genix wl 110, Genix wl 130
Grundfos Sololift2 C-3, Sololift2 CWC-3, Sololi̇ft2 D-2, Sololift2 Wc-1
Leo Wc-600 A
Momentum H400-S, H500 M1, H500-S1, H600-A, H800-A1
Sumak Smac 600
Wilo Hi̇drai̇nli̇ft 3-24, Hi̇drai̇nli̇ft 3-35, Hi̇drai̇nli̇ft 3-37, Hi̇sewli̇ft 3-15, Hi̇sewli̇ft 3-35, Hisewlift 3-I35

Yorum Yap