Botoks neyden yapılır?

Oluşturulma Tarihi: Ocak 27, 2019

Son 10 yıl içinde botoks kelimesi daha sık duyulmaya başlanmıştır. Özellikle yüzünde kırışıklıklar olan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Bunun sebebi botoks yüzde ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkları giderir ve daha gergin bir görüntü oluşmasını sağlar. Psikoloji bozan ve nahoş bir görüntü oluşturan kırışıklılar sık tekrarlanan mimik hareketlerinden ve yaş ilerlemesinden oluşur.

Botoks aslen bir tıbbi proteindir. Clostridium botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilir. Bu ürün çok uzun zamandan itibaren nörolojik ve göz hastalıklarında tedavisinde kullanılır.  Botoks uygulaması cerrahi müdahale gerektirmeyen ama derin kırışıklıkları tedavi eden kozmetik ürün olarak kabul edilir.

Botoksun faydası olan en büyük özelliği doğal olmasıdır. Uygulama yapıldıktan sonra herhangi bir zarar verme ve ya yan etki oluşturma gibi durumları söz konusu değildir. Botoks yaptıranların en büyük istekleri doğal görünüm ile kırışıklıklardan kurtulmaktır. İyi özelliği doz ayarlaması yapılabilirliğidir. Bu teknik ile ani değişimden oluşan sertlik yaşanmaz ve tedavi doğal görüntüsünü kaybetmeden tamamlanır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.