1. Ana Sayfa
  2. Genel

Veganlar midye yer mi?

Veganlar midye yer mi?
+ - 0

Hayvansal olan ürünlerin tamamı veganların beslenme tarzına zıt düşmektedir. Çünkü veganlar hayvanlardan zalimlikle elde edilen ürünlerin veya insanların beslenmesi için doğru olmayan tekniklerle hayvanlara eziyet yapılarak ticareti yapılmasına karşıdır. Bu sebeple veganlar balık, karides, midye gibi deniz ürünleri, tavuk, kırmızı et, , yumurta, süt, bal yemezler.

Bu ürünlerin dahil olduğu jelibon, dondurma, pasta ve çikolata da yemezler. Deri olan eşyaları, yünden ve ipek kumaştan yapılan kıyafetleri giyinmezler. Sirke, hayvanat bahçesine gitmez, faytona binmezler.

Tüm bunların sebebi hayvanların kendilerine ait olan bir yaşamlarının var olduğu ve insanların bu hakkı onların ellerinden alarak kendi çıkarlarına kullanmalarına verdikleri bir tepki, protestodur.

Midye, balık, et gibi hayvanlardan alınan besin değerlerini ve vitaminleri bu yiyeceklere muadil olan başka sebzeleri tüketirler. Veganlar midye yemez ancak midye içinde yer alan potasyum, kalsiyum, protein ve demir gibi mineralleri patates, kuru kayısı, ıspanak gibi koyu yeşil yapraklı sebzelerden ve kuru yemişlerden alırlar. Özellikle yeşil yapraklı sebze ve bitkileri tüketmeye özen gösterirler.

Yorum Yap