1. Ana Sayfa
  2. Genel

Veganlar tavuk yer mi?

Veganlar tavuk yer mi?
+ - 0

Hayvanların etinden, sütünden, yününde ve gücünden yararlanmaya karşı olan veganlar bu yaklaşımlarını bu ürünleri yemeyerek ifade etmektedir. Hayvanların imalathanelerde yaşadığı zulümler ve gördükleri işkencelere karşı tutarsız kalmamak adına vegan olan bireyler onlardan faydalanmaz isek onlar da daha az zarar görür düşüncesindedir. Birçok kişide bu sebeple vegan olmuştur.

Veganlar tavuk yemez, tavukların yumurtalarını yemez ve hatta yumurta ile yapılan hiçbir yemeği, pastayı tüketmezler. Aynı şekilde et, et ürünleri, et katkısı olan yemekleri yemezler. Yün, ipek, deri olan kıyafetler ve eşyaları almazlar. Jelibonların içerisinde sığır jelatini olduğu için jelibon yemeye de karşıdırlar. Kısacası hayvanlardan elde edilen az ve ya çok, doğal yoldan ve ya zor yoldan yapılan üretim ne olursa olsun hepsine karşı sert duruştadırlar.

Veganlar vejetaryenlere göre daha katı kurallıdır. Vejetaryenler et türlerini yemezler ama en azında hayvansal ürünlerden olan bazı ürünleri tüketirler. Bu sayede etten alınamayan vitamin ve proteinleri yumurtadan ve ya süt gruplarında alırlar. Ama veganlar sebze, meyve ve bitkileri kombinleyerek alamaya çalışırlar.

Yorum Yap