1. Ana Sayfa
 2. Genel

AÇEV’in açılımı nedir?

AÇEV’in açılımı nedir?
+ - 16

AÇEV‘in açılımı Anne Çocuk Eğitim Vakfıdır. AÇEV 1993 yılında kurulmuştur.

Çocukların en hızlı öğrendiği ve geliştiği dönem erken yaş dönemidir. AÇEV çocukları erken yaşlardan başlayarak potansiyellerinin en üst seviyesine ulaşmaları için eğitim yoluyla desteklemeyi amaçlıyor.

AÇEV vakfının faaliyet raporları, güç ortakları, destekçileri, ödülleri hakkında detaylı bilgi için http://www.acev.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

AÇEV: Anne Çocuk Eğitim Vakfı

1993 yılında kurulan ve kısaltılması AÇEV olan Anne ve Çocuk Eğitim Vakfı özellikle eğitim, barınma, insanı yardım ve insanı destek konularında insanlara yardım eden bir sivil toplum kuruluşudur.

Bu kurum insan yararına çalışan ve kamuoyunun bazı sosyal, hukuki ve kültüren konularda bilinçlenmesini sağlayan bir kurumdur. AÇEV anne ve çocuğa eğitim verme gibi faaliyetlerinin yanı sıra anne veya babası olmayan kimsesiz çocuklara ise hem maddi hem de manevi destek sağlamaktadır. Türkiye’nin dışında Bahreyn, Suudi Arabistan, Lübnan gibi ülkelerde yaşayan yerel halka ve yurtdışında yaşayan Türk ailelere eğitimler vermiştir.

Kuruluş tarihinden sonra kısa süre içerisinde tüm Türkiye’ye yayılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı sayesinde tüm çalışmalarına hız kesmeden devam etmiştir. Bu kurum UNESCO’nun Türkiye üzerindeki ortağı ve küresel danışmanlarından biri olarak bilinmektedir.

Çocukların yanı sıra Ankara ve İstanbul dışındaki taşra bölgede yaşayarak okuma, yazma bilmeyen annelere de bu konuda destek vermektedir. Okul yaşına gelmeyen çocuklar için de okul öncesi eğitim programı ile destek vermektedir.

Yorum Yap

Yorumlar (16)

 1. 6 sene önce

  HELAL olsun çok güzel olmuş çok işime yaradı

 2. 6 sene önce

  Mükemmel bir yazi yazmissiniz Tebrikler. ……..

 3. Mükemmel bir açıklama olmuş şahane

 4. mükemmel bir açıklama gerçekten şahane bir açıklama olmuş

 5. gerçekten güzel açıklama ben bu açıklamaya bayıldım m mükemmel olmuş

 6. Güzel açevin açılımını sonunda buldum

 7. 8 sene önce

  Aferin açeve:-P

 8. 8 sene önce

  Açeve aferin

 9. Ben AÇEV ve BADEP’in açılımını istemiştim. Yinede teşekkür ederim. Bir da haline ikisinin açılımını istiyorum.
  ????by by????????????????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.