1. Ana Sayfa
  2. Gezi

İzmir günübirlik tatil rehberi 3, Demircili Urla

İzmir günübirlik tatil rehberi 3, Demircili Urla
+ - 0

Bir günlük dahi olsa sakin ve huzurlu bir tatil isteyenler için hemde İzmir’e gayet yakın bir yer arayanların tercih etmesi gereken yer kesinlikle demircili. Urla ilçesi’ne bağlı olsa da İzmir yarımadasının güney kısmına bakan ve pek bilinmeyen bu güzel köyü ayrı olarak el aldık.

Toplu taşıma ile kolayca gidilmeyen bu sebeple hemen hemen İzmir’in bütün plajlarından daha tenha olan demircili köyüne önce F. Altay’dan otobüsle veya dolmuş ile Urla’ya sonra oradan tekrar belediye otobüsüyle 773 Numaralı hat ile gitmek zor da olsa mümkün. Araçla gidebilmek için Urla’nın içinden YAĞCILAR-DEMİRCİLİ yoluna girmeniz gerekiyor. Urla’nın içine girmeden Torosan-İçmeler civarından sola sapan bir yol ile de aynı yere ulaşmanız mümkün.

Demircili doğasıyla ön plana çıkıyor. Köyün bir ismi de Yağcılar. Ve ismini Zeytinyağından aldığını tahmin etmek zor değil. Güneye bakan plajı yaz aylarında denizi pırıl pırıl ve buz gibi bir suya sahip. Suya girdiğinizde vücudunuza iğneler batırılıyor hissini burada tadabilirsiniz.

Demircili köyünden bir kaç bech club tarzı yer var, onun haricinde günübirlik giderseniz halka açık yerler de mevcut. Başta belirttiğimiz gibi sakin bir tatil arıyorsanız kesinlikle Urla Demircili’ye rotanızı çevirin.

Yorum Yap