Veganlar pirinç yer mi?

Oluşturulma Tarihi: Ocak 9, 2019

Veganlar hayvansal olan tüm ürünleri hayatlarında çıkarıp daha doğal ve bitkisel bir yaşam sürmeyi tercih etmektedir. Bu sebeple et, balık, deniz ürünleri ve tavuk tüketmiyor ve hayvanlardan alınan süt, yumurta ve yünleri kullanmıyorlar. Tüm bunların yerine sebze, meyve ve takıl gruplarını tüketiyorlar.

Özellikle pirinç beslenme biçimlerinde öncelikli olan yiyecek gruplarındandır. Çünkü pirincin %80 karbonhidrat, %2 yağ, %7 protein ve 10 mg kalsiyum, 0,9 mg demir,1,6 mg niasin, 94 fosfor, 92 mg potasyum, 0,3 gr posa, 0,08 mg B1 vitamini yani tiamin içerir. Kesinlikle kolestrol ve hayvansal katkı içermez. Bu sebeple veganlar pirinç yer ve birçok mineral değerlerini bundan alırlar.

Pirinç veganlar için önemli bir besin kaynağıdır. Sadece pirinç değil tahıl grubunda olan tüm bakliyatlar ve kabuklu olan kuruyemişlerin tamamı da önemlidir. Doğanın insanlara sunduğu tüm bitkiler zengin besin kaynaklarını içermektedir. Çünkü çoğu tahıl ve yemişlerin ayriyeten yağıda çıktığı için bitkisel yağ gruplarında bu tahılların yağlarını da kullanmaktadırlar.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.