1. Ana Sayfa
  2. Genel

Veganlar beyaz ekmek yer mi?

Veganlar beyaz ekmek yer mi?
+ - 0

Vegan olmaya karar verenler hayvansal olan hiçbir gıdayla beslenmezler. Tükettikleri tüm yiyecekler, içecekler ve eşyalar bitkisel ve doğal olmalıdır. Bu sebeple sağlıklı beslenmeleri mümkün değil gibi görünür. Ancak yaptıkları ufak ayarlamalar sayesinde yemedikleri ürünlerden alamadıkları besin değerlerini sebze, meyve ve bitkilerden alırlar.

Veganların yediği gıdalar arasında meyveler, sebzeler, tahıllar, bakliyatlar ve bitkiler yer alır. Ayriyeten bu ürünler ile yapılan yan ürünlerde vegan mutfağı içine zenginlik kazandırmaktadır.

Veganlar beyaz ekmek yer çünkü beyaz ekmek buğdaydan yapılmaktadır. Ayrıca pilav, sebze yemekleri, tahıldan yapılan çorba çeşitleri yemek seçenekleri arasındadır. Yeter ki yapılan yemeklerin ve hamur işlerinin içine hayvansal katkı maddesi olan gıdaların hiçbiri eklenmesin.

Veganların uzak durduğu besinler balık, deniz ürünleri, tavuk ve kırmızı et ve bu hayvanlardan elde edilen süt, yumurta, bal, deri kullanmayı ve tüketmeyi ret ettikleri yiyecekler ile eşyalardır. Bunları kullanmayı kabul ederlerse havanlara yapılan eziyet, işkence ve sömürüyü kabul ettikleri inanışındadırlar. Bu sebeple vejetaryenler kadar esnek kuralları yoktur.

Yorum Yap