Twitter Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Oluşturulma Tarihi: Mart 11, 2017

Sosyal medya kullanıcılarını bilgi paylaşımı için 140 karakterle sınırlayan, en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Twitter, bu sınırlamasına karşın yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşarak, sosyal medya dünyasının en önde yürüyen platformundan biri olmayı başarmıştır. Elbette sadece bilgi paylaşımı değil, video fotoğraf ve belge paylaşımı konusunda diğer uygulamalarda olduğu gibi herhangi bir sınırlaması bulunmamaktadır. Yüz milyonlara ulaşan kullanıcıların mutlaka hassas olduğu ve rahatsız oldukları bazı problemler olabilir. Ama Twitter, kurumsallığı gereği bu konuda basit yöntemlerle kullanıcılarını uygulamanın gönül rahatlığıyla kullanılması açısından seçenekler sunmuştur.

Twitter Otomatik Video Oynatma

Twitter’da yaşanan problemlerden biri, kişi veya kurumlarca paylaşılan videonun otomatik olarak oynatılmasıdır. kullanıcının gerek bu konuda rahatsız olması, gerekse kullandığı tarifedeki gb kotasını doldurması ve interneti kullanılamaz hale getirmesi, sancılara yol açabiliyor. Bu konuda yapılabilecek çözüm bulunmaktadır.

Twitter Kullanım Kolaylığı ve problemin Çözümü

Twitter uygulaması, prensip gereği kullanıcının maksimum beğenisini alması konusunda birçok faktörü uygulamanın özelliğine eklemiştir. Twitter otomatik video oynatmayı kapama da bunlardan biridir. Şu şekilde yapılmaktadır: Twitter ana menüsü üzerinden, profil fotoğrafınızın üzerine tıklayarak, yeni açılan küçük pencereden -ayarlar sekmesini açın. Yeni açılan menü üzerinde “Video Tweets” yazısını göreceksiniz. Video Tweets yazısının hemen sağ tarafında bir tik ile işaretlenmiş bir buton göreceksiniz. Tik ile işaretlenmiş butonun üzerine tıklayınız. Karşınıza yeni bir pencere açılarak, yapmış olduğunuz bu işlemin güvenliği açısından twitter hesabınızın şifresini girmenizi isteyecektir. Bunu sormasının sebebi, farklı bir kullanıcı tarafından size ait olan hesabının ayarları değiştirilmemesi içindir. Son olarak sizden istenilen Twitter hesabınızın şifresini girerek, otomatik video oynatma özelliğini kapatmış olacaksınız. Böylece isteğiniz dışında, Twitter üzerinden paylaşılan herhangi bir video oynatılmayacaktır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.