1. Ana Sayfa
  2. Genel

İstemediğim halde habersiz kredi kartı çıkarmışlar

İstemediğim halde habersiz kredi kartı çıkarmışlar
+ - 0

Günümüz dünyasında aktif olarak faaliyet gösteren bankalar müşterilerine yönelik olarak farklı uygulamalara başvurabilmektedir. Bir banka ile çalışıyor ve ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştiriyorsanız sizde bu uygulamalardan birine maruz kalabilirsiniz. Bankalar sizin düzenli ödemelerinizden yola çıkarak size sizden habersiz istemediğiniz halde kredi kartı çıkarabilmektedirler. Bankalar size bu kartları imzaladığınız diğer belgelere dayanarak çıkartabilmektedir. Bu nedenle bankalarla işlem yaparken imzaladığınız kağıtları dikkatlice okumak faydalı olacaktır. Okumadan imza atmanız halinde ise karşılaşacağınız bu uygulamalara şaşırabilirsiniz.

Kabul etmek zorunda mıyız?

Evinize gelen ve istemediğiniz bir kredi kartını kabul etmek durumunda değilsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Evinize gelen kurye ile kartı geri göndermeniz halinde herhangi bir sorumluluk sahibi olmazsınız. Fakat kurye ile birlikte eviniz gelen kartı kabul etmeniz halinde kartın yıllık aidatı olması durumunda bunu kabul etmiş sayılırsınız. Böyle bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına istemediğiniz bir kartı kapıda kabul etmemeniz gerekmektedir.

Banka ile iletişime geçilmeli

İmzalamış olduğunuz evraklara dayanarak size gönderilen kredi kartlarını istemiyor ve bir daha böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız kartı size gönderen banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz sizin faydanıza olacaktır. Öyle ki bankalara yapacağınız bu itirazlar neticesinde bir daha size kart gönderilmesinin önüne geçebilirsiniz. Bunun dışında faydalı olacağını düşünüyorsanız kartı kabul edip kullanıma açmak sizin elinizdedir.

Bankaların insanların isteklerini hiçe sayarak imzalattıkları belgelere dayanarak kredi kartı göndermeleri birçok mağduriyete ve işleme neden olmaktadır. Öyle ki insanlar istemedikleri kartlar yüzünden iptal etmek için bile olsa kaynak harcamak durumunda kalmaktadırlar. Örneğin istemediğiniz bir durumdan dolayı dahi ya bankaya giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak zamanınızı ve kaynaklarınızı israf edebilirsiniz. Böyle bir durum insanların karşılaşmak istemeyeceği durumdur.

Yorum Yap