1. Ana Sayfa
  2. Genel

BİM’in açılımı nedir?

BİM’in açılımı nedir?
+ - 0

BİM’in açılımı Birleşik Mağazalar A.Ş.’dir.

BİM yüksek indirim anlayışı odaklı hizmet sunmayı amaçlıyor. Mağaza dekorasyonu, reklam ve pazarlama maliyetlerini düşük tutarak ürün fiyatlarını olabildiğince aşağı çekmektedirler. BİM‘in yüksek indirim kavramı hakkına daha fazla bilgi sahibi olabilmek için BİM resmi web sitesinde yer alan Bim Anlayışı başlıklı sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

BİM: Birleşik Mağazalar A.Ş.

BİM’in açılımı Birleşik Mağazalar A.Ş. ‘dir. Türkiye’nin indirim mağazacılığının en başındaki market zincirlerinden biridir. Açtığı mağaza sayısı ve yıllık cirosu düşünüldüğünde Türkiye’nin en büyük perakende kuruluşu denilebilmektedir. BİM’in aktüel ürünler adında yapmış olduğu proje bu yolda büyümesi adına en büyük adım olmuştur. Her hafta Cuma günü hem kaliteli hem de en hesaplı ürünlerini müşterileri ile buluşturan BİM, konseptinin dışında veya konseptine dahil olan tüm ürünleri pazarlamaktadır. Bu market zinciri için Cuma günleri özellikle cirosu ve yeni müşteri kazanması için bir hayli önem taşımaktadır.

BİM, Türkiye’de 6000’in üzerinde mağazasıyla perakende gıda satışı sektöründe faaliyet gösteren market zinciridir. Bu zincirin ortaklarından birisi Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarından olan Cüneyt Zapsu’dur. İlk şubesini 1995 yılının başlarında İstanbul Sultanbeyli’de açarak o yıl içerisinde 21 adet mağaza sayısına ulaşmıştır. 2007 yılının Nisan ayında açıklanan rakamlara göre o yıl içerisinde toplamda 1500 mağazaya ulaşarak perakende sektörü pazar payında ilk üçte yer almıştır. Fas ve Mısır’da da şubeler açmaya başlayan BİM, Türk Telekom alt yapılı BİMCell’in de sahibidir.

Yorum Yap