1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar

Battlefield 3 ve Battlefield 4 3659 (UDP) Hatası Çözümü

Battlefield 3 ve Battlefield 4 3659 (UDP) Hatası Çözümü
+ - 0

“Game disconnected: Client closed down connection. Check your network connection and make sure that port 3659 (UDP) is open.”

Bu hatayla  Battlefield 3 ve Battlefield 4‘da bazı sunuculara bağlanırken karşılaşılabiliyor.

Sorunu çözmek için 3659 portunu protokol tipi UDP olarak açmanız gerekiyor. Modemlerin marka ve modeline göre arayüzleri değişiklilik gösterir. Benim modemimin marka ve modeli AirTies RT-205 olduğu için bu modemde nasıl port açıldığını göstereceğim. Arama motorunda modem markanız ve modeliniz port açma diye arama yaparsanız port açma hakkında bilgiye kolayca ulaşmış olursunuz.

AirTies RT-205 port açma

  • Tarayıcınızın adres çubuluğuna 192.168.2.1 yazın.
  • Varsa şifrenizi yazın yoksa Tamam‘a tıklayarak giriş yapın.
  • Sol menüden NAT, Port Yönlendirme‘ye tıklayın.
  • Aşağıdaki resimdeki gibi bilgileri girin ve Etkin‘i seçerek kaydedin.bf4 portYalnız hedef ip adresine kendi yerel ip adresinizi yazmalısınız. Yerel ip adresinizi öğrenmek için windows arama bölümüne cmd yazın ve Komut İstemi‘ne girin. ipconfig komutunu girin ve giriş(enter) tuşuna basın. IPv4 Address yazısının karşısındaki yerel ip’nizdir.yerel ip

Alternatif Yöntem

Smart Port Forwarding adlı programla port açabilirsiniz. Aşağıdaki videoda Smart Port Forwarding programı ile 3659 (UDP) portunu nasıl açacağınız gösteriliyor.

YouTube video

Yorum Yap