Agar.io Taktiği

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 11, 2015

Bugünlerde popülerliği git gide artan Agar.io oyununda ilk 10‘a girmekte zorlanıyorsanız bu taktiği uygulayın. Şimdiye kadar bu taktiği uygulayan 1 kişiden 1 kişi(ben :) ) başarılı oldu!

İki elin sesi Taktiği

Bu agar.io taktiğini daha agar.io yokken atalarımız ifade etmişti. Hatırlayın.. “bir elin nesi var, iki elin sesi var” Çok genel oldu bu, biraz detay.. diyorsanız aşağıdaki talimatlara göz atın

  1. Takma ad olarak Turkey belirleyin. Başka bir takma ad da belirleyebilirsiniz ama diğer oyuncular Türkiye’den olduğunuzu anlasın mutlaka.
  2. Biraz büyüyene kadar(200+) küçük hücreleri toplayın.
  3. Şimdi biraz arkadaş edinin. Bunu büyük oyunculara W ile küçük parçalar yollayarak yapabilirsiniz. Onları takip edin sizi yemek istemediklerinden emin olunca onlarla birlikte çalışın. Mesela virüslere W ile küçük parça yollayarak rakipleri parçaları ayırın. Arkadaşınız bu parçaları toplayacaktır. Arkadaşınız küçük parçalara ayrılınca da onun parçalarını alın ve ona W ile geri ödeyin. Aynısını o da size yapacaktır. Böyle 1 arkadaş edinince ilk 10‘dan düşme ihtimaliniz çok azalır.
  4. Büyünce iş bitmiyor. Küçük oyunculara W ile yardım yapın. Unutmayın o küçük oyuncular 5-10 dk sonra ilk 10’a girecek olan oyuncular. Şimdiden iyi ilişkiler kurun :)

Agar.io nasıl oynanır?

Oyunda yeniyseniz veya ilk defa oynayacaksanız bu yazıyı okumanızda yarar var.

agario

Başlangıç

Oyuna küçük bir hücre olarak başlıyorsunuz. Bu hücreyi büyüterek skorunuzu yükseltmelisiniz. Hücreyi iki yolla büyütebilirsiniz.

  • Resimde gördüğünüz küçük hücreleri toplarak.
  • Diğer oyuncuları kapsayarak.(yiyerek)

Mouse ile hücrenizin yönünü belirleyebiliyorsunuz. Diğer oyuncuları yemek için direk üstlerine gidebilirsiniz ama büyük olan daha yavaş hareket ettiği için rakip bir bölgede sıkışmamışsa yemeniz zor.

Diğer bir seçenek SPACE tuşuna basarak bir yarınızı rakibe yollayarak yemek. Bir yarınızı yollayınca doğal olarak ikiye bölünüyorsunuz. Tekrar birleşmeniz zaman alıyor, bu sırada fırsattan istifade sizi yemeye çalışanlar olur dikkat edin.

W tuşu

W tuşu ile küçük parçalar yollayabiliyorsunuz. Küçük parça yollayabilmeniz için hücrenizin biraz büyük olması gerekiyor. Küçük parça yollayarak birine yardım edebilir veya virüslere 5-6 küçük parça yollayarak yeni bir virüs doğmasını sağlayabilirsiniz. Yeni virüs rakibin hücresinin içine girerse parçalara ayrılır. Siz de bu küçük parçaları yersiniz.

agario sabit cember

Virüs

Sizin de taktiğiniz varsa yorum olarak paylaşabilirsiniz ;)

16 Yorum

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.