Telefonla kredi kartını online alışverişe açtırmak

Oluşturulma Tarihi: Mart 8, 2017

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte insanlar artık alışverişlerini evinden yapmaya başladılar. Dolayısı ile vakit den tasarruf etmiş oluyorlar. Fakat hala büyük bir kesin mağazaya gitmeden, görmeden, ellemeden alışveriş yapmak istemiyor. Büyük bir kesim de güvenilir bulmuyor. Fakat birçok alışveriş sitesi bu korkuyu ortadan kaldırıyor. Beğenilmeyen veya istenilen ürün dışında bir başka ürünün gönderilmesi halinde geri iade garantisi bile verebiliyorlar. Böylece alışverişler daha hızlı ve güvenilir hale geliyor.

Kredi Kartı Online Alışverişe Nasıl Açılır?

Öncelikle daha önce kredi kartı kullanmadıysanız başvuru yaparken bunu kesinlikle belirtmeniz gerekmekte. Aksi halde alacağınız kredi kartı ile online alışveriş yapamazsınız. Eğer hali hazırda bir kredi kartı kullanıyorsanız, kullanmış olduğunuz kredi kartının müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Daha sonra otomatik sekreter sizi gerekli servise aktaracaktır. Müşteri hizmetlerini aramadan önce şubeye gidip adınıza ait kredi kartına annenizin kızlık soyadınız tanımlamanız gerekmekte. Çünkü aradığınız müşteri hizmetleri size bu soruyu soracaktır. Eğer tanımlı değilse sizi en yakın şubeye gitmeye davet eder. Şubeden bu işlemi tamamladıktan sonra rahatlıkla müşteri hizmetlerini arayıp kredi kartınızı online alışverişe kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Online Neler Yapılabilir?

Günümüzde birçok fatura ve ödeme işlemleri artık online işlem aracılığı ile yapılmaktadır. Telefon, internet, su, elektrik vs. gibi ihtiyaçlarımızın faturalarını internet üzerinden online işlemle kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz otomatik ödeme talimatı ile birlikte her ay gelen faturanızı kredi kartınızın limiti yeterli ise ödeyebilirsiniz. Eğer kredi kartınızın limiti yeterli değil ise size bildiri mesajı gelecektir. Kredi kartı ile ödeme yapılırken güvelik için 3D secure (uluslararası güvenlik platformu) olmayan sitelerden alışveriş yapmanız tavsiye edilmemektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.