TurkNet deneyimim 2018

Oluşturulma Tarihi: Şubat 1, 2018

5 ayı aşkın süredir TurkNet‘in internet hizmetini kullanan biri olarak deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.

5 ay önce internet sağlayıcımı değiştirdim çünkü internet kullanıcıları uzun bir süre kota aşımı sonrası hızın 3 mbit’e düştüğü paketler kullanmak zorunda kaldı. İnternet kalitesini düşüren bu AKK uygulamasına karşı forumlarda imzalar toplandı, çeşitli girişimler yapıldı. Bunun üzerine AKK şartlarının iyileştirilmesi ve bir süre sonra kaldırılması kararı alındı ama ne yazık ki internet sağlayıcıları buna karşı yeni paketler oluşturdu. Artık kotalı paketler, AKK olan veya olmayan ama fiyatı yüksek paketler sunmaya başladılar. Bu sebepler beni daha iyi hız ve fiyat sunan bir internet sağlayıcısı aramaya itti.

TurkNet başvuru sürecim

İlk önce TurkNet‘in web sitesinden hız sorgulattım ve 75 mbit hız, 150 GB AKK verebileceklerini öğrendim. Formu doldurarak başvuru yaptım ve bana verilen belgelerin çıktısını aldım, doldurdum ve kargo ile yolladım.
Belgeler TurkNet‘e ulaştıktan kısa bir süre sonra internetim aktif oldu ama modemim olmadığı için kullanamadım. Modemi de TurkNet‘ten aldığım için kargo ile gelmesini bekledim.

TurkNet’i kullanmaya başladığım ilk zamanlardaki hızı

İnterneti ilk kullandığım zaman internet hızımda hiçbir sorun yoktu ve çok memnundum.

AKK kaldırılması sonrası hız düşüşü

Bir süre interneti sorunsuz olarak kullandım. TurkNet AKK’yi kaldırdığı zaman hız düşüşleri başladı. Özellikle akşamları internet hızım tahammül edilemez şekilde düşüyordu. Neyse ki uzun sürmedi bu durum.

Şuanki internet hızım

Birkaç aydır hızda herhangi bir düşüş olmadan interneti kullanıyorum ve çok memnunum. Az önce yaptığım hız tesi sonucu:
TurkNet hız testi

Güncelleme 10.12.2018 Yeni internet hızım

79,99 TL’ye 100 Mb’e Kadar Limitsiz paketine geçtim. Aldığım hız:

Paket değiştirme sürecinde destek ekibiyle yaşadığım sorunu belirtmeden geçemeyeceğim. 100 mbit hız alma umuduyla paketimi yükselttim fakat ne yazık ki altyapı 86 mbit destekliyor bana gelen hız ise görüldüğü gibi 83 mbit. Buraya kadar sorun yok, zaten paketin adı 100mbit’e kadar. Tekrar eski paketime dönmek istediğimde aynı paketi eski fıyatına alamayacağımı söylediler. Benim gibi paket yükseltmemiş eski müşteriler hala aynı paketi eski fiyatı ile kullanıyorlar. 

Destek talebini iletir iletmez 24 saat içinde geri dönüş yapılacağı yazıyor fakat bu konuda destek ekibene yolladığım 1. destek talebine yanıt süresi: 6 gün

2. destek talebime yanıt süresi 3 gün.

Upload hızı

TurkNet hakkında memnun olmadığım tek konu ise upload hızı. Bana sundukları upload hızı 4 mbit. YAPA altyapısı olanlara sunduğu upload hızı daha yüksek yanılmıyorsam. Upload hızı sizin için önemliyse bu durumu dikkate alın.

Taahhüt ve Fiyat

TurkNet diğer firmaların aksine taahhüt istemiyor, bu da herhangi bir sorunla karşılaşamanız durumunda istediğiniz zaman ve herhangi bir ceza vs. ödemeden aboneliğinizi iptal edebilmeniz anlamına geliyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.