1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar

Trophy Manager’da Stadyum ve Tesisler

Trophy Manager’da Stadyum ve Tesisler
+ - 0

Diğer online menajerlik oyunlarında olduğu gibi Trophy Manager‘da da ekonomi çok önemlidir. Güçlü bir takım için güçlü bir ekonomi gerekiyor. Trophy Manager‘da güçlü bir ekonomi için gereken stadyum ve tesis geliştirmeleri hakkında tavsiyeler için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Stadyum

Eğer maçı izlemeye gelecek seyirciler stadyuma giremezse gelecek gelirden de mahrum kalırsınız. Bu nedenle oyuna başlar başlamaz stadyumu geliştirmenizi öneririm.

Oyunun Kullanıcı Rehberinde stadyum kapasitesinin taraftar sayınızın en az 2 katı olması gerektiği tavsiye ediliyor. Stadyum kapasitesi için taraftar sayısının 2,5 katı da öneriliyor. Yani taraftar sayınızın en az 2 en fazla 2,5 katı kadar stadyum kapasitesini artırmanız gerekiyor. Oyuna yeni başladıysanız yapacağınız ilk iş stadyum kapasitesini arttırmak olsun.

 

Para kazandıran tesisler

Bazı tesisler seyirci başına, bazı tesisler taraftar başına gelir kazandırır. Bazıları ise de seyirci saysını arttırarak dolaylı yoldan gelir kazandırır. Bu tesisleri aynı anda geliştirmenizi öneririm. Çünkü seviye arttıkça inşa süresi de artıyor.

Seyirci başına para kazandıran tesisler

  • Fast-Food
  • Ürün Standı
  • Restoran
  • Sosisçi

Taraftar başına para kazandıran tesisler

  • Ürün Mağazası

Seyirci arttıran tesisler

  • Park Alanı
  • Tuvaletler
  • Işıklandırma

Para kazandırmayan tesisler

Bir de para kazandırmayan tesisler var. Altyapı, antrenman tesisi vd. Oyuna yeni başladıysanız bu tesisleri geliştirmenizi önermem. Çünkü bakım giderleri çok fazla ve güçlü bir ekonomin yoksa bakım giderlerini karşılayamazsın. Güçlü bir ekonomi için de para kazandıran tesislere öncelik vermek gerekiyor.

Transferler ve Futbolcu maaşları

Tesis geliştirirken transferde de seçici olmanız gerekiyor. Transfere fazla para harcarsanız tesis geliştirmeye para kalmaz, süreci uzatmış olursunuz. Transfer etmek istediğiniz oyuncunun maaşına da dikkat etmeniz lazım. Fazla maaş alan futbolcular haftalık gelirinizi yer, bitirir.

Yorum Yap