1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

Instagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?
+ - 0

Son yıllarda sosyal medya platformunun en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram, sosyal medyanın görsel mekanizması konusunda birinci sıraya oturmuş ve insanlar tarafından beğeniyle kullanılan bir platform olmuştur. Instagram’ın kendini merak ettiren ve insanları çekim alanında hapseden büyülü bir dünyası olduğu herkes tarafından kabul görüyor. Elbette böylesi bir sosyal medya platformuna dair insanlarca merak edilen konular, çözülmesi gereken sorunlar ortaya çıkıyor. Bunların arasında en çok karşılaşılan ise, Instagram ana menüsünde ekrana gelen görsellerin nasıl büyütüleceği ile ilgili konu, hakikaten merak konusu.

Instagram Görsellerin Büyütülmesi

Instagram üzerinde ilgi duyduğunuz fotoğrafları yakın merceğe almak isteyebilirsiniz. Akıllı telefonlar, dokunmatik akıllı cihazlar piyasaya çıktığı günden itibaren, fotoğrafların, görsellerin büyütülmesi, yine dokunmatik ekran özelliği kullanılarak mümkün olabiliyor.

Telefonda Instagram Fotoğrafı Büyütmek

Fakat Instagram profil resmi nasıl büyütülür sorusu biraz detay isteyen ve ek donanıma gereksinim duyan bir konudur, ama imkansız değildir. Bu konuyu adım adım izah ediyoruz. Android işletim sistemli cep telefonu veya tabletinize “Instagram Big Profile Photo” uygulamasını kolayca cihazınıza indirerek, Google Chrome tarayıcısından Instagram hesabınıza giriniz. Profil fotoğrafını büyüterek görmek istediğiniz hesaba gidiniz. Detaylı incelemek istediğiniz profil fotoğrafın üzerinde sağa tıklayınız ve “resmi yeni sekmeden aç” linkine tıklayınız. Adres çubuğunda “s” harfi ile başlayan noktayı tespit ediniz ve “s” ile başlayan kısımdan itibaren sağa doğru olan tarafı silip, enter tuşuna basınız. Bu sayede, yakından görmek istediğiniz kişinin profil fotoğrafını, yukarıda izah ettiğimiz programı kullanarak ve anlattığımız adımları izleyerek kolayca amacınıza ulaşabilirsiniz. Üstelik yakın merceğe almak istediğiniz Instagram hesabını, sizin takip etmeniz ya da etmemeniz önemli değildir. Bu yöntemle her hesabın profil fotoğrafını yakından inceleyebilirsiniz. Bu işleminizle ilgili ise hesap sahibine herhangi bir bildirim gitmez.

Yorum Yap