1. Ana Sayfa
  2. Genel

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar


+ - 0

Biliyorsunuz bankaların hesap işletim ücreti adı altında aldıkları bir ücret var. Bazı bankalar bunu şartlara bağlamış. Fatura otomatik ödeme talimatı, hesabınızın maaş hesabı olması gibi durumlarda kesmiyorlar bu ücreti.

Benim de yıllardır kullandığım banka hesabımdan 10 gün önce 47 tl kadar bir ücret kesildi. Açıklamada “Hesap işletim ücreti 2. dönem” gibi bir şey yazıyordu.  Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri temsilcisine bağlanmak için 10-15 dk kadar beklemem gerekti ve temsilci şubemle görüşmem gerektiğini söyledi. Telefonda bu kadar süre boşuna beklemişim.

Neyse şubeye gittim bu ücretin iadesi mümkün mü diye sordum. İade hakkında bir şey söylemediler. Hangi hesaplardan alınmadığını anlattılar.

Eğer bankanızın hesap işletim ücreti almaması için gereken şartları sağlamıyorsanız size tavsiyem kapatın o hesabı. Ben otomatik fatura talimatı ile fatura öderdim. Ama bu talimatları iptal edince hemen ücret kesildi. Müşteri temsilcisine ulaşmanın zorluğu ve şubeye yönlendirmeleri bankadan soğuttu beni. Kullanacağım varsa da kullanmam artık dedim.

Sonuç olarak kredi kartımı ve banka hesabımı kapattım. Hesap işletim ücreti almayan bankaları araştırdım.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Hesap işletim ücreti almıyor ayrıca internet şubesi aracılığıyla yapılan havale, eft işlemlerinden de ücret almıyor.

Finansbank Enpara

Enpara Finansbank’ın sunduğu bir uygulama. Hesap işletim ücreti, EFT/Havale ücreti almıyor. Başvuru yaptıktan sonra kartınızı adresinize getiriyorlamış.

YapıKredi Nuvo

Pek bilgim yok Nuvo hakkında ama sitelerinde işlem ücreti almadıkları yazıyor. Enpara gibi bir sistem sanıyorum.

Yorum Yap