1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Gözde çapaklanma için hangi doktora gidilir?

Gözde çapaklanma için hangi doktora gidilir?
+ - 0

Sabah uykudan uyanan çoğu kişinin gözlerinde çapaklanma görülmektedir. Uyku esnasında gözyaşı kanalında bulunan gözyaşı ile gözlerde nemlenme meydana gelir ve bu yaşların kuruması ile de çapak oluşur.

Gün içerisinde gözlerde yoğun bir kıvama sahip renkli bir çapaklanma oluyor ve bu durumda iyi bir şekilde görmeyi etkiliyor ise bu durumun nedeni enfeksiyon gibi rahatsızlıklardır. Gün içerisinde gözde çapaklanma oluşumunun nedeni biliniyor ise çözüm bulmak kolaylaşacaktır. Fakat gözlerde çapak ile birlikte aynı zaman da gözlerde yanma, kızarma ve bulanıklık gibi problemler var ise kesinlik ile bir doktora görünülmesi gerekmektedir.

Gözde sürekli bir yanma, kaşıntı, gözde istenmeyen bir cisim varmış gibi hissedilmesi ve göz kapağı etrafında kabuklanma görülüyor ise bu rahatsızlığın ismi blefarit hastalığıdır. Çok sık olarak rastlanılan bir hastalıktır. Bu hastalığa tahriş veya enfeksiyon gibi nedenler sebep olabilmektedir. Blefarit rahatsızlığı çoğunluk ile tedavisi güç ve kronik bir rahatsızlık türüdür.

Görmede kalıcı hasara yol açmamak ile birlikte rahatsız edici bir hastalıktır. Gözde çapaklanma problemi yaşayan kişiler muayene olmak için hastanelerin göz hastalıkları bölümünden randevu alarak muayene olabilirler.

Yorum Yap