1. Ana Sayfa
  2. Genel

AÖF’ün açılımı nedir?

AÖF’ün açılımı nedir?
+ - 0

AÖF‘ün açılımı Açıköğretim Fakültesidir. Genelde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için kullanılır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi lisans ve önlisans programları, akademik takvimi, sınav sorumluluk üniteleri, klavuz ve yönetmenliklerine http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 

AÖF: Açıköğretim Fakültesi

Eskişehir Anadolu Üniversite’si tarafından öğrencilere sunulan ve iletişim teknolojileri yardımıyla öğrencilerin eğitim görmesini sağlayan çağdaş uygulamaya Açıköğretim Fakültesi ( AÖF ) adı verilir. Bu sistem ile her yaştan insan üniversite eğitimi almaktadır. AÖF ülkemizde çağdaş bir sistem olan ve uzaktan eğitim modeline sahip olan bu yükseköğrenim imkanını veren ilk kurumdur.

6 Kasım 1981 tarihinde yürürlüğe giren ve Türk Üniversiteleri’ne tanınan “Sürekli ve Açıköğretim Yapmak” hak ile yükseköğrenim eğitimi yeniden tanımlanmıştır. İlk eğitim ve öğretim yılında yalnızca İktisat ve İş İdaresi alanında iki uzaktan program ile başlayan kurum bu alanda hizmetlerini sürekli olarak genişletmiştir. 1993 yılına kadar sadece iki yıllık fakültelerde hizmet veren kurum o yıl getirilen Kanun Hükmünde Kararname ile İşletme ve İktisat programları 4 yıllık fakülteler olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bu fakülte üzerinde alınan eğitimlerde basılı kitaplar ve televizyon yayınlarının yanı sıra bilgisayar ve internet destekli gelişmiş teknolojileri kullanarak yetiştirilen öğrencileri gelişen teknolojiyle etkileşim haline getirmek çabası içerisindedir.

Bu hizmetlerinin yanı sıra bu sistem ile kendi üniversitenizi okurken bu fakülte içinde yer alan herhangi bir bölümü ikinci üniversite olarak okuma şansını yakalayabilirsiniz. Bu hizmet için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur.

Yorum Yap