1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Uygun Fiyata Kaliteli Hosting


+ - 0

Bugüne dek onlarca web sitesi yaptım ve dolayısıyla bir çok hosting firmasından barındırma hizmeti aldım.  Gerek kaliteli gerek kalitesiz diye nitelendirebileceğim firmalar tanıdım.

Kalitesiz hosting firmalarına denk gelirseniz sık sık sorunlarla karşılaşırsınız ve sorunun çözümü uzun sürer. Bu sırada web siteniz kapalı kalır, eğer gelir elde ediyorsanız zarara uğrarsınız. Bu nedenle hosting almadan önce mutlaka firmaları araştırın özellikle webmaster forumlarındaki yorumları okuyun.

Şimdi sizlere 4 hosting firması önereceğim. Bu 4 firmadan da hosting aldım ve memnun kaldım.

Kebirhost

İlk hosting aldığım firmalardan biridir Kebirhost. O günden bugüne hala aynı kalitede devam ettiğini düşünüyorum. Web siteniz düşük hit alıyorsa, düşük alan ve trafikle yetinebilecekse Kebirhost kullanmanızı öneririm.

Şu sayfada hosting paketlerine göz atabilirsiniz.  Özellikle Paket 3‘ü öneririm. 500 mb alan ve 10 gb trafik yıllık 40 tl.  Aylık olarak ödeyecekseniz 3,5 tl. Sunucu lokasyonu Almanya ve yönetim paneli cPanel. Attığım destek taleplerine kısa sürede yanıt alıyorum.


Hostgator

Şimdiye kadar çalıştığım en kaliteli firmalardan biri. Onlarca web sitesi barındırdım ve pek fazla sorun yaşamadım. Sorun yaşasam dahi canlı destek sayesinde kısa sürede çözüm buldum. Hostgator hostingde trafik ve alan sınırı yoktur.  45 gün para iade garantisi var.

Eğer Hostgator‘dan host alacaksanız mutlaka kupon kodu kullanın. Özellikle 6 ay, 1 yıl gibi uzun süreli alımlarda indirim miktarı artıyor.

Hostgator Kupon Kodları

Az önce Affiliate hesabım ile oluşturduğum 2 indirim kuponu.

9dolarindirim Özellikle aylık ödeme yapacaksanız bu kupon kodu sayesinde ilk ay hosting için $0,01 ödemiş olursunuz.
indirimyuzde25 Bu kod sayesinde %25 indirim alırsınız. Eğer uzun süreli hosting alımı yapacaksanız bu kodu kullanmak daha uygun olur.

Daha Fazla İndirim

Eğer daha fazla indirim istiyorsanız bir fırsatınız var. Amerika’da şükran gününden sonraki ilk cuma yüksek indirimler olur. Bu güne black friday denir. Hostgator da bu gün geldiğinde yüksek indirim yapar. Örneğin geçen sefer %60 indirim yapmıştı, hatta özel bir saatte %75 indirim yapıldı. Eğer yıllık hosting alacaksanız baya ucuza hosting almış olursunuz.

Destek

Önceleri Hostgator Türkçe canlı destek sağlıyordu ama şuan hostgator.com.tr‘de canlı destek yazmasına rağmen bağlanamadım. Belki belli saatlerde Türkçe destek sağlıyorlardır emin değilim. Ama İngilizce canlı destek var.


Arvixe

Bu firma Hostgator’a benziyor. Aynı şekilde sınırsız alan ve trafik sağlıyor. 60 gün para iade garantisi var. Ayrıca 1 adet ücretsiz domain alabiliyorsunuz. Hosting’i devam ettirdiğiniz sürece domain yenileniyor. Mesela 3 yıl hosting alırsanız 3 yıl boyunca domaine para ödemezsiniz.

İndirim Kodu

yuzde20indirim İlk ödemenizde %20 indirim sağlar.

Destek

Belirli saatlerde Türkçe canlı destek sağlıyor. Türkçe canlı destek arvixe.com.tr adresinden alabilirsiniz.


Superni

Bu firma Hostgator ve Arvixe benziyor. Limitsiz alan ve trafik sağlıyor. Diğerlerinden farkı Türkiye lokasyonlu hosting sağlaması. Yani web sitenizin ziyaretçileri Türkiye’den internete bağlanıyorsa siteniz daha hızlı açılabilir.

Yönetim paneli cPanel ve ödemeyi paypal veya kredi kartı ile yaparsanız hosting anında aktif olur.


Bu firmalardan benim referansımla hosting almak isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yap