1. Ana Sayfa
  2. Genel

Üroloji (Bevliye) hangi hastalıklara bakar?

Üroloji (Bevliye) hangi hastalıklara bakar?
+ - 0

Hangi Şikayetlerde Üroloji Polikliniğine Gidilir?

Belirli şikayetlerde üroloji bölümüne gidilmesi gerekiyor. Kişilerde görülen idrar yaparken yanma hislerinde mutlaka üroloji bölümüne gidilmeli. İdrar yaparken yanma genellikle idrar yolu enfeksiyonun belirtisi olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda idrar yolunda meydana gelen akıntılar durumunda da üroloji bölümüne gidilmeli. Kişiler sık idrara çıkıyorsa erkeklerde prostat ve şeker hastalığı kadınlarda ise şeker hastalığı belirtisi olabiliyor.
Bel bölgesinde meydana gelen ağrılar ve buna bağlı olarak gelişen bulantı ve kusma şikayetleri durumunda da mutlaka üroloji bölümüne gidilmesi gerekiyor. Erkeklerin cinsel hayatlarında yaşadıkları erkek boşalma sorunlarında da üroloji bölümüne gidilmesi gerekiyor. Aynı zamanda cinsel yolla bulaşan hastalıklarda da tedaviler üroloji bölümünde yapılıyor.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Kişiler cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtilerini yaşamaları durumunda mutlaka üroloji doktoruna başvurmaları gerekiyor. Bu belirtilerin hangi hastalıklara bağlı olarak geliştiğinin tespit edilmesi için gerekli tahlil ve tetkikler yapılması gerekiyor. Yapılacak tahlil ve tetkikler sonrasında doktorun vereceği tedavi kurallarına uyulması gerekiyor.

Yorum Yap