Sivilce için hangi doktora gidilir?

Oluşturulma Tarihi: Haziran 27, 2017

Sivilce özellikle ergenlik döneminde kız ya da erkek çocuklarında sıkça görülen rahatsızlıklardan biridir. Görünüm olarak kişiyi rahatsız ettiği için sivilceleri tedavi edici yöntemler denenmektedir.

 

Beslenme alışkanlıkları, stres, düzensiz cilt bakımı, kullanılan ilaçlar ve biyolojik yapı kaynaklı olarak sivilceler ortaya çıkabilir. Yüz, sırt ve göğüs bölümünde oluşan sivilceler genellikle biyolojik kaynaklı olabilmektedir. Yetişme çağında olan kişilerde sıkça rastlanılan sivilceler ilerleyen dönemlerde azalabilir. Fakat özellikle ileri ki yaşlarda meydana gelen sivilceler birçok hastalığı habercisi olabilir. Sivilce nedenler arasında en çok bilinen sebep stres kaynaklı olmasıdır. Bazı durumlarda iç organların işlevini yerine getirememesinden kaynaklı sivilceler oluşabilir. Öncelikle cilt yüzeyinde beliren ve ergenlik dönemindeki sivilceler için hastanelerin cildiye bölümü bu konuda yardımcı olacaktır.

 

Cildiye(Dermatoloji) bölümü gereken tedaviyi yapmasına rağmen tedaviye cevap alınamıyor ise içten gelen bir sorundan dolayı kaynaklanacağından dahiliye bölümünden randevu alınarak çeşitli testlerin yapılması istenebilir. Test sonuçlarına göre hastanın hangi bölüme geçmesi gerektiği ve tedavisi belirlenecektir. Kronik hastalığından dolayı sivilce sorunu olan kişiler hem cildiye hem de dahiliyeye başvurmak zorundadırlar.

Bu sayfada yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu içerik asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.