Sık idrara çıkma için hangi doktora gidilir?

Oluşturulma Tarihi: Haziran 29, 2017
sağlık

Sık idrara çıkma nedenleri

Hem erkeklerde hem de kadınlarda karşılaşılabilen sık idrara çıkma sorunu birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Bu sebeple nedenlerinin detaylı bir şekilde araştırılması da gerekebilir. Ancak en sık karşılaşılan sık idrara çıkma nedenleri hakkında örnek vermek gerekirse; idrar yolu enfeksiyonları, mesaneyle ilgili yaşanan sorunlar, mesane çevresinde bulunan kas, sinir ya da dokulardaki değişiklikler, bazı kanser türlerinin tedavi dönemleri, şeker hastalığı, böbrek enfeksiyonları, gebelik dönemi gibi daha pek çok durumdan kaynaklı yaşanabilir. Ancak çözümsüz bir süreç değildir.

Önemli olan durumun fark edilmesiyle birlikte uzman bir doktordan randevu alınarak hemen bu sorunu ortadan kaldırmak için gerekli yöntemlerin uygulanmasıdır. Sonrasında ise günlük yaşantıya herhangi bir olumsuz etkisi olmadan sorunsuz bir şekilde kişi yaşantısına devam edebilir.

Sık idrara çıkmayla ilgili nereden randevu alınmalı?

Sık idrara çıkılmaya başlandığında genellikle başlangıçta doktora gitmeyle ilgili çekimser kalınabilir. Fakat kesinlikle böyle bir düşünceye kapılmadan en kısa sürede randevu alınmalıdır. Elbette akıllara gelen ilk soru hangi doktordan ya da hangi bölümden randevu oluşturulacağıdır. Hastanelerin dahiliye veya üroloji bölümündeki bir uzman doktordan randevu alınarak kontrole gidilebilir. Böylelikle sorunun daha fazla ilerlemesine imkân verilmeden sorun ortadan kaldırılabilir.

Bu sayfada yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu içerik asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.