1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Meme küçültmek için hangi doktora gidilir?

Meme küçültmek için hangi doktora gidilir?
+ - 0

Meme büyültme ameliyatı görünüm için yaptırılsa da meme küçültme ameliyatı öyle değildir. Meme küçültme ameliyatı genellikle sağlık sorunları nedeniyle yapılmaktadır. Bu sağlık sorunları kişinin günlük hayatına olumsuz anlamda etki etmektedir. Bu sebeple çoğu zaman meme küçültme ameliyatı zorunlu hale gelmektedir. Özellikle sırt ve omurgada oluşan ağrılar kişiyi meme küçültme ameliyatına yönlendirmektedir. Bunun yanı sıra kıyafet açısından da sorun yaratabilen büyük göğüsler, meme küçültme ameliyatı ile hastanın istediği boyutlara getirilmektedir.

Meme küçültme operasyonu için hastanelerin hangi bölümüne gidilmelidir?

Meme küçültme estetik odaklı bir operasyon olduğundan estetik cerrahi bölümünde yapılmaktadır. Bu ameliyat hafife alınamaması gereken bir ameliyattır. Bu nedenle doğru uzmanlar ve hastaneler ile çalışılması ameliyatın daha başarılı geçmesine yardımcı olacaktır. Meme küçültme ameliyatında uygulanacak yöntem kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Ameliyat sonrasında hasta bir süre mutlaka dinlemelidir. Ameliyat sırasında kullanılan dikişler alındıktan sonra iyileşme hız kazanacaktır. Bu nedenle doktorun önerilerine uyulmalı ve bir süre mümkün olduğu kadar az hareket edilmelidir. Ameliyat sonrası spor sütyeni takılması da iyileşme sürecine katkı sağlayacaktır.

Yorum Yap