1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kulaktan kan gelmesi için hangi doktora gidilir?

Kulaktan kan gelmesi için hangi doktora gidilir?
+ - 0

Kulaktan kan gelmesi durumunun birçok nedeni olabilmektedir. Kulaktan kan gelmesine; kulak kanaması, kulak delinmesi, beyin kanaması, kulak kanalında kanser ve benzeri çok fazla nedenden oluşabilen bir durumdur.

Kulaktan kan gelmesi durumu en çok kulak zarının delinmesi sebebi ile oluşmaktadır. Kulak zarı; çok yüksek seste kalma, kulağa yabancı bir nesneni sokulması, hava basıncında meydana gelen ani değişiklikler ve vücuttaki bir enfeksiyon sebep olabilmektedir. Kulak iltihabı durumu da kulaktan kan gelmesine sebep olmaktadır. Dış kulak iltihabı çoğunluk ile sık sık yüzen ve çok sık duş alan kişilerde görülmektedir. Orta kulak iltihabı kulak zarının arka kısmının bakteri ve virüslere maruz kalması ile oluşmaktadır.

Kulak polibi de kulak kanamasına neden olabilmektedir. Kulak polibi kulak zarının derisindeki et beni şeklindeki büyümedir. Kafatasında meydana gelen hasar da kulaktan kan gelmesine neden olabilmektedir. Nadir olarak yaşanan bir durum olmakla birlikte kafaya sert bir darbe alınması sonucunda görülmektedir. Kulaktan kan gelmesi problemi yaşayan bir kişi hastaneye gittiğinde kulak burun boğaz biriminden randevu alarak muayene olmalıdır.

Yorum Yap