1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kulak ağrısına eşlik eden baş dönmesi için hangi doktora gidilir?

Kulak ağrısına eşlik eden baş dönmesi için hangi doktora gidilir?
+ - 0

Çeşitli nedenlerden dolayı, kulak ağrısı şikâyetlerinde bulunan insanlar bazen baş dönmesi de yaşayabilmektedir. Kişilerde kulak ağrısına eşlik eden baş dönmesi meydana geliyorsa, vertigodan söz edilebilir. Ani şekilde oluşan bu baş dönmeleri insanları korkutsa da, bu problem denge bozukluğu olarak baş göstermektedir.

Kötü huylu bir baş dönmesi çeşidi olan meniere hastalığı, kulakta bir miktar ödem ve sıvı toplanması sonucunda meydana gelir. İlerleyici bir rahatsızlık olduğundan, tedavi edilmesi son derece önemlidir. Kulak ağrısının yanında baş dönmesi oluşuyorsa, kulak burun boğaz hekimi tarafından baş dönmesi ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Kulak ağrısı ile beraber baş dönmesi problemleri yaşıyorsanız; hastanelerin kulak burun boğaz bölümünde muayene olmanız gerekecektir. Hastanelerin bu bölümlerinden randevu alarak, muayene olmanız sonucunda tedavinize başlanacaktır.

Baş dönmesi ciddi bir problem olduğu için kulak ağrısıyla birlikte başınız dönüyorsa, mutlaka hemen hastaneden randevu alıp, muayene olmalısınız. Sağlığınız açısından muayene olmayı ihmal etmemelisiniz. Kulak ağrısıyla beraber meydana gelen baş dönmesi için gerekli tedavi uzman hekim tarafından uygulanacaktır.

Yorum Yap