1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Bacaklarda ağrı için hangi doktora gidilir?

Bacaklarda ağrı için hangi doktora gidilir?
+ - 0

Çeşitli nedenlere bağlı olarak bacaklarda ağrı meydana gelebilmektedir. Bacak ağrılarının pek çok sebebi olabilmektedir. Kırıklar, yumuşak doku zedelenmeleri, bacakta oluşan zorlanmalar ve dize fazla yük binmesi gibi sebeplerden dolayı bacağınızda ağrı hissi duyabilirsiniz. Bunların yanı sıra, kas, damarları, tendon veya eklemlerde oluşan diğer problemler de bacak ağrısına neden olabilmektedir.

 

Bacağınızda ağrı hissediyorsanız, hastanelerin ortopedi bölümünden randevu alarak, muayene olabilirsiniz. Bacak ağrınızın nedenine bağlı olarak genel dahiliye uzmanına, nöroloğa, kalp damar cerrahına ya da romatoloji uzmanına yönlendirilebilirsiniz. Belirtiler doğrultusunda doktor tarafından yönlendirilerek, probleminize en uygun bacak ağrısı tedavisini alabilirsiniz. Eğer bacağınızdaki ağrının kemikten kaynaklandığını düşünüyorsanız, ortopedi bölümüne gitmeniz gereklidir. Bağ yırtığı zedelenmesi, kırık, darbe alma, septik artrit, yaralanmalar, menisküs yırtığı ve eklem iltihapları ortopedi uzmanlığının alanlarındandır. Bu nedenle genel eklem ağrılarınızda ortopedi bölümüne giderek, tedavi almalısınız.

 

Bacak ağrısı sinirlerden kaynaklanıyosa, nöroloji uzmanına yönlendirilirsiniz. Bacak ağrınız hareket ettiğiniz sürede artıyorsa, ağrılar dinlenme halinde azalıyorsa veya atar damarda tıkanıklık durumları varsa, kalp damar cerrahisi veya kardiyolojiye yönlendirilebilirsiniz. Bacak ağrılarında tedavinizi ihmal etmemelisiniz.

 

Yorum Yap