CNN’nin açılımı nedir?

CNN

CNN‘in açılımı Cable News Network‘tür. 1980 yılında Ted Turner tarafından kurulmuş bir Amerika Birleşik Devletleri haber kanalıdır. Web sitesi: cnn.com

CNN: Cable News Network

1980 yılında Amerika’da kurulan bu kanal 24 saat boyunca haber yapan ilk TV kanalı özelliğini taşımaktadır.Başlangıçta, zayıf rakiplerine göre yetersiz finansal kaynakları dolayısıyla yayın dünyasında saygı kazanmak için zorlu bir dönemden geçmiştir.

Günümüzde 1.000’in üzerinde yerel haber ortağı olan CNN , yerel haber kuruluşlarına tüm platformlarda ilgi çekici haber ürünleri üretmek için ihtiyaç duydukları video, metin ve fotoğrafları sağlayan, sektörün en güçlü haber toplama kaynağıdır.Havana’da bulunan ABD merkezli tek televizyon haber ağı da dahil olmak üzere, altı kıtada haber istasyonlarına sahiptir. Bu sayede ne zaman nerede olursa olsun bütün haber özelliği taşıyan olaylardan anında bilgi alabilmektedir.

Son dakika haberlerinin yanı sıra uluslararası, politik, işletme, eğlence, spor, sağlık, bilim ve hava durumu gibi konularda güncel analizlerini izleyenlerine ulaştırmaktadır. Günümüzde 12 adet web sitesi ve 2 adet radyo yayınına sahip olan şirket, Dünya genelinde İngilizce hariç farklı dillerde de yayın yapmaktadır.

Ülkemizde Doğan Holding ile yaptığı anlaşma sonucunda tamamen Türkçe haber yayını yapan CNN Türk kanalı kurulmuştur. Kanal sloganı olarak kullandığı tarafsız haber anlayışını her zaman sürdürerek olaylara nesnel bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık