Twitter mı, Facebook mu? (Anket)

Oluşturulma Tarihi: Ağustos 24, 2015

Twitter, 2006 yılında kurulan bir mikroblog ve sosyal ağ sayfasıdır. Twitter, kullanıcılarına 140 karaktere kadar anlık metinler yazma ve bunları paylaşma imkanı vermektedir. Twitter, takipçi yöntemiyle çalışan bir sayfadır. Ünlü kişilerin olduğu Twitter, özellikle haberler konusunda ön plana çıkmaktadır. Twitter, son dönemlerde popülerliğini oldukça arttırmıştır.

Facebook, 2004 yılında kurulan bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu alanda dünyanın en büyüğü olan Facebook, kullanıcıların başka kullanıcılarla iletişim kurmasını, bilgi alışverişi yapmasını ve çeşitli paylaşımlar yapmasını amaçlamaktadır. Sayfada özel mesajlaşma yoluyla iletişim kurmak mümkündür. Facebook’ta çeşitli sayfalardan alınan videoları ya da kendi oluşturduğunuz videoları paylaşabilir, gittiğiniz yerleri, okuduğunuz kitabı, izlediğiniz kitabı, fotoğraflarınızı ya da o anda nasıl hissettiğinizi bile paylaşabilirsiniz.
Bu iki sosyal paylaşım sayfasının ana özellikleri bunlar.

Şimdi size soruyoruz Twitter’ı mı yoksa Facebook’u mu tercih ediyorsunuz? Ankete katılarak ve yorum yaparak görüş bildirebilirsiniz.

Twitter

/

FacebookYorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.